Aktualności

X Spartakiada przedszkolaków z „Hektorem” – w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

9 czerwca 2017

Promocja bezpieczeństwa  wśród najmłodszych dzieci (przedszkolaków) –  X Spartakiada z „Hektorem” – maskotką KP Policji w Mikołowie – pokaz sprawności strażackiej, quizy wiedzy, zajęcia ruchowe, filmy edukacyjne i prezentacja multimedialna.  Była to wspólna inicjatywa Policji, Starostwa Powiatowego w Mikołowie, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski, Pogotowia Ratunkowego i Państwowej Straży Pożarnej.

W czasie spartakiady funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Rozstawiono specjalny namiot pneumatyczny, gdzie  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” prezentowano filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne dla przedszkolaków oraz ich opiekunów. W ciekawy sposób strażacy opowiadali o swojej służbie, prowadzili quizy wiedzy dla najmłodszych oraz organizowali zajęcia ruchowe. Największym powodzeniem cieszyły się mini ćwiczenia  ewakuacji dzieci z rozstawionego namiotu, z którego na kolanach maluchy musiały wydostać się na zewnątrz.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia samochodu gaśniczego, przymierzenia hełmów i pokaz sprawności sprzętu. W imprezie brało udział 15 przedszkoli z terenu miasta  Mikołowa, a wszystkie grupy otrzymały drobne nagrody,  pamiątkowe dyplomy, puchary i maskotki „Hektora”.

Podsumowując jubileuszowa X Spartakiada z Hektorem okazała się wielkim sukcesem, o czym może świadczyć spontaniczne przyłączanie się do zabawy wielu mieszkańców Mikołowa i przypadkowych przechodniów.

 

Materiały : KP PSP Mikołów, KPP Mikołów