Aktualności

Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Mikołowie

11 maja 2018

10 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji „Dnia Strażaka” połączona z wręczeniem awansów i odznaczeń dla wyróżniających się funkcjonariuszy Komendy.

Uroczystego wręczenia odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe dokonał Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Jacek Kleszczewski, który podkreślił zasługi mikołowskich strażaków i podziękował wszystkim funkcjonariuszom za ofiarną służbę. Gratulacje i życzenia złożył również Komendant Powiatowy PSP w Mikołowie mł. bryg. Damian Krawczyk, który podziękował wszystkim przedstawicielom władz, organizacjom i instytucjom  za pomoc i owocną współpracę, na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa powiatu mikołowskiego.

W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy, a także zaproszeni goście: władze miast i gmin powiatu mikołowskiego, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych RP, duchowni, przedstawiciele Nadleśnictw Lasów Państwowych,  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Straży Miejskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach, komendanci Państwowej Straży Pożarnej woj. śląskiego oraz przedstawiciele instytucji i podmiotów współpracujących ze strażą pożarną.

 

zdjęcia: KP PSP Mikołów